STRONA GŁÓWNA - Odjazdy w czasie rzeczywistym - jak korzystać

System kiedy przyjedzie.pl


Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu w ZKKM w Chrzanowie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl.
Dzięki niemu otrzymają Państwo dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.


Z serwisu można obecnie korzystać na trzy sposoby:

 

  • Odwiedzając stronę internetową  zkkm.kiedyprzyjedzie.pl W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku "pokaż odjazdy". Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy rozkład jazdy.

 

  • Korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów. Zielone ikony przy prognozach oznaczają, iż mamy do czynienia z informacją, uwzględniającą aktualne warunki drogowe i związane z nimi opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony).

 

  • Dla pasażerów nie posiadających dostępu do Internetu uruchomiona została usługa w oparciu o serwis SMS. Aby uzyskać informację o odjazdach należy wysłać SMS o treści: zkkm. (na przykład: zkkm.227) na numer 664 070 971; koszt SMS zgodny jest z taryfą operatora GSM; numery przystanków umieszczone zostały na tabliczkach przystankowych z rozkładem jazdy.