Uprzejmie informujemy, iż od 1 września 2011 r. rozkłady jazdy ZKKM w Chrzanowie pobrać można na telefon komórkowy.

MobileMPK (w skrócie mMPK) jest aplikacją stworzoną w mobilnej technologii Java przeznaczoną na telefony komórkowe. Aplikacja umożliwia stały dostęp do rozkładów jazdy Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie. Za jej pomocą można sprawdzić rozkład jazdy dowolnej linii na terenie całej sieci komunikacyjnej ZKKM Chrzanów. Dzięki funkcji definiowania połączeń istnieje możliwość uzyskania informacji o połączeniach pomiędzy dowolnymi przystankami, kolejnych godzinach odjazdu autobusów, czasie trwania podróży oraz szczegółów dotyczących przesiadek.
Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – Light (wersja podstawowa) oraz Pro (wersja rozszerzona).

Aplikację można pobrać ze strony http://www.mmpk.info

FUNKCJE APLIKACJI

  • wyświetlanie rozkładu jazdy pojedynczej linii na wybranym przystanku,
  • wyświetlanie listy linii zatrzymujących się na wybranym przystanku,
  • wyświetlanie rozkładu chronologicznego dla danego przystanku (na jednym ekranie wyświetlany jest spis kolejno odjeżdżających autobusów z wybranego przystanku wraz z godziną i kierunkiem jazdy),
  • wyświetlanie informacji o połączeniach pomiędzy dowolnymi przystankami,
  • możliwość utworzenia listy ulubionych przystanków.

JAK KORZYSTAĆ Z APLIKACJI?

Dokładna instrukcja obsługi programu znajduje się na stronie:

http://www.mmpk.info/instrukcja_obslugi_rozkladu_jazdy_na_telefon_komorkowy,14,.html

ILE TO KOSZTUJE?

Po zainstalowaniu aplikacji na komórce nie ma potrzeby ponownego połączenia się z Internetem zatem używanie jej nic nie kosztuje. Pobranie wersji Light (wersja podstawowa) jest bezpłatne natomiast w wersji Pro (wersja rozszerzona) program jest płatny. Szczegóły odpłatności i zasady korzystania z niej znajdują się na: http://www.mmpk.info

WYMAGANIA PROGRAMU

Do uruchomienia aplikacji potrzebny jest jedynie telefon komórkowy wyposażony w mobilną technologię Java. Aplikacja potrzebuje również co najmniej 30 KB wolnej pamięci w telefonie. Całkowity rozmiar pliku to ok. 100 KB.

PREZENTACJA

Prezentacja obsługi programu znajduje się pod linkiem:

http://zkkm.pl/!data/pliki/prezentacja_rozklad_jazdy_telefon.pps

Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z błędów lub nieprawidłowości udostępnionego rozkładu jazdy.