NEWSLETTER

Zapisz się i bądź zawsze na bieżąco


Jak chronimy Twoją prywatność zobacz Polityka prywatności

STRONA GŁÓWNA - Aktualności

2020-03-25

Zakaz przemieszczania się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, a ograniczenia ilości pasażerów

Administrator strony ZKKM

Rozporządzeniem z dnia 24 marca 2020r. zmieniającym Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, wprowadzono zakaz przemieszczania się.

Na okres od 25 marca 2020r. do 11 kwietnia 2020r. wprowadzono również następującą zmianę:

W przypadku gdy przemieszczanie się następuje środkami publicznego transportu zbiorowego ... – środkiem tym można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących.

W związku z powyższym, jeśli w autobusie są np. 32 miejsca siedzące, to jednorazowo może w nim przebywać nie więcej niż 16 pasażerów. Przy każdym czynnym wejściu do autobusu zamieszczona będzie informacja o ilości osób, jaka może przebywać w danym autobusie. Apeluje się do pasażerów, aby stosowali się do wskazanej dopuszczalnej pojemności. Prosimy, aby zachować odpowiedni, maksymalnie duży dystans pomiędzy podróżnymi.

Odrębnym ogłoszeniem informujemy o podjętych działaniach celem zapewnienia pasażerom właściwych warunków przewozu poprzez wprowadzenie dodatkowego autobusu jadącego równocześnie z autobusem realizującym kurs o dużej frekwencji – tzw. zdublowane kursy.

powrót do listy aktualności     Link do transmisji z posiedzeń ZKKM w Chrzanowie